×

منوی اصلی

دسترسی سریع

true

ویژه های خبری

true
    امروز  پنج شنبه - ۸ اسفند - ۱۳۹۸  
false
false

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) روز چهارشنبه با انتشار گزارشی اعلام کرد که شیوع ویروس کرونا، میزان تقاضای نفت برای سال ۲۰۲۰ را کاهش خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، ‌اوپک یادآور شد که تقاضای نفت خام برای سال ۲۰۲۰ به طور متوسط ۲۹.۳ میلیون بشکه نفت در روز خواهد بود که ۲۰۰ هزار بشکه کمتر از رقم قبلاً پیش بینی شده است.

گزارش اوپک می تواند مؤید کاهش بیشتر عرضه نفت اوپک باشد؛ سازمانی که احتمال کاهش بیشتر تولید را برای جبران کاهش تقاضا در دست بررسی دارد.

بهای نفت در سال جاری میلادی با کاهش ۱۵ درصدی به ۵۵ دلار در هر بشکه رسیده است.

اوپک در گزارش خود اعلام کرد:‌ تأثیر شیوع ویروس کرونا بر اقتصاد چین، بر بی ثباتی پیرامون رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۲۰ افزوده است. واضح است که تحولات جاری در چین مستلزم ارزیابی و نظارت مستمر است.

در گزارش اوپک آمده که تقاضای جهانی نفت در سال جاری به میزان ۹۹۰ هزار بشکه در روز افزایش می یابد که ۲۳۰ هزار بشکه در روز کمتر از رقم قبلاً پیش بینی شده است.

پیش بینی اوپک کمتر از کاهش پیش بینی شده سازمان اطلاعات انرژی دولت آمریکاست که گزارش آن بتازگی منتشر شد.

با این حال، برخی تحلیل‌گران می گویند؛ بازار نفت ممکن است با امید به افول تأثیر ویروس کرونا در ماه جاری، ‌رو به بهبودی گذارد.

اوپک و «اوپک پلاس» شامل روسیه و دیگر تولیدکنندگان نفتی از اول ژانویه (۱۱ دی‌ماه) توافق کاهش تولید به میزان ۱.۷ میلیون بشکه در روز را به منظور حمایت از بازار به اجرا گذاشته اند.

یک گروه فنی که به اوپک پلاس مشورت می دهد، هفته گذشته از کاهش جدید حدود ۶۰۰ هزار بشکه در روز خبر داد.

به گزارش ایرنا، کشورهای تولید کننده نفت همچنین در نظر دارند جلسه بعدی خود را از ماه مارس (اسفند) به فوریه (بهمن) جلو اندازند. اوپک هنوز در مورد به جلو افتادن این نشست، بیانیه ای صادر نکرده است. ۹۱۰۹

اوپک و شرکایش از سال ۲۰۱۷ میزان عرضه را کاهش داده اند تا به احیای قیمت ها کمک شود.

 

پایان خبر

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false