×

منوی اصلی

دسترسی سریع

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۳ اسفند - ۱۳۹۹  
false
false

استاندار تهران با اشاره به چرخش ویروس جهش یافته انگلیسی در سطح کشور از افزایش مبتلایان زیر ۲۰ سال در استان تهران خبر داد.

به گزارش تفسیر خبر ،  انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا اظهار داشت: با توجه به افزایش روند مراجعین سرپایی، قطع یقین باید در نظارت و اجرا درست و به موقع این مصوبات ستاد ملی کرونا در ابعاد مختلف نهایت تلاش خود را بکار ببریم.

وی با اشاره به رهگیری و ایزوله کردن مبتلایان به عنوان هدف طرح محله ‌محور شهید سلیمانی خاطرنشان کرد: مقرر شد تا تمام آزمایشگاه‌ها و مطب‌های خصوصی مشغول به فعالیت در استان تهران که آزمایشات پی سی آر را انجام می‌دهند، نتیجه آزمایشات خود را به دانشگاه علوم پزشکی ارسال کنند.

استاندار تهران عنوان کرد: با توجه به افزایش شیوع ویروس جهش یافته انگلیسی و طبق ردیابی های انجام شده که در استان خوزستان بیشترین شیوع را داشته است، در استان تهران و سایر استان ها نیز در حال چرخش است.

محسنی بندپی خاطرنشان کرد: میزان ابتلا افراد زیر ۲۰ سال به این بیماری در یک ماه اخیر از ۵.۲ درصد به ۹.۱ درصد افزایش یافته است و در این شرایط باید همه پروتکل ها و دستورالعمل های ستاد ملی با جدیت پیگیری شود.

استاندارد تهران با اشاره به عدم همکاری مسافران پروازهای خارجی در انجام تست پی سی آر و قرنطینه شدن از پیشنهاد لغو پروازهای خارجی اروپایی به ستادملی کرونا خبر داد.

محسنی بندپی اظهار داشت: برگزاری هرگونه مراسم بهارانه، تجمعات و نمایشگاه های نوروزی ممنوع است و باید از هرگونه تجمعات پرهیز شود؛ همچنین طبق گزارش‌های اعلام شده از سوی نیروی انتظامی در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۷۰ خودرو به علت تردد در ساعات ممنوع جریمه شده اند.

وی در مورد پروازهای خارجی افزود: متاسفانه افرادی که از خارج کشور وارد می‌شوند همکاری های لازم را جهت انجام تست پی سی آر و قرنطینه شدن انجام نمی‌دهند؛ پیشنهاد استانداری تهران به ستاد ملی کرونا لغو و توقف ۲ الی ۳ هفته ای تمام پروازهای خارجی اروپایی به ایران است.

استاندارتهران خاطرنشان کرد: کسانی که با علم بر بیماری خود در جامعه حضور پیدا می‌کنند و موجب آلودگی افراد دیگری می‌شوند تنها ۲۰۰ تومان جریمه می‌شوند؛ از دیگر پیشنهادات ما به ستاد ملی کرونا افزایش جریمه این‌گونه افراد است.

 

 

پایان خبر

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false