×

منوی اصلی

دسترسی سریع

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۸  
false
false

 رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر کشور گفت: قیمت سکه در یک سال گذشته حدود ۳۰ درصد افت داشت و از حدود پنج میلیون و ۵۰۰ هزار تومان در پنجم مهر ۱۳۹۷ به حدود چهار میلیون تومان در ششم مهر امسال کاهش یافت.

«محمد کشتی‌آرای» درباره وضعیت بازار طلای کشور افزود: رکود بازار طلا به علت قرار گرفتن در ماه های محرم و صفر بسیار تشدید شده است.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر کشور یادآور شد: کاهش مناسبت هایی مانند عقد و ازدواج در این دو ماه، میزان مراجعه به بازار طلا کاهش یافته که پیش بینی می‌شود این وضعیت تا یک ماه آینده یعنی تا پایان ماه صفر ادامه داشته باشد.

کشتی‌آرای اضافه کرد: ضرر حدود ۳۰ درصدی خریداران سکه در یک سال گذشته در حالی بوده که در این مدت، برخی بازارهای موازی توانسته‌اند سود خوبی عاید سرمایه‌گذاران خود کنند.

به گفته وی، اکنون طلا جذابیتی برای سرمایه‌گذاری ندارد و فقط برای مصارف خاص مانند هدیه دادن و مراسم های ازدواج از آن استفاده می‌کنند، در عین حال اکنون به دلیل قرار داشتن در ماه صفر، میزان خرید آن نیز کاهش زیادی یافته است.

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر کشور اضافه کرد: در گذشته به جز سرمایه‌گذاری از سکه برای هدیه دادن نیز استفاده می‌شد، اما در حال حاضر به دلیل بالارفتن قیمت سکه و کاهش توان خرید، مردم گرایش کمی برای هدیه دادن سکه در مراسم ها و مناسبت ها دارند و ترجیح می‌دهند که از سایر کادوها استفاده کنند.

حباب سکه به صفر رسید

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر کشور درباره حباب سکه نیز گفت: به دلیل کاهش شدید قیمت سکه میزان حباب آن نیز افت زیادی کرده است،  حباب سکه تمام بهار آزادی اکنون به صفر رسیده و حباب نیم سکه نیز به صفر نزدیک شده است و ربع سکه و سکه گرمی هنوز اندکی حباب دارند که آن نیز در حال تخلیه شدن است.

کشتی‌آرای درباره تاثیر اونس جهانی طلا بر قیمت‌ها نیز افزود: اونس طلا نوسان‌های زیادی داشته، قیمت آن به حدود یکهزار و ۵۵۰ دلار نیز رسیده بود، اما از حدود یک ماه پیش روند نزولی یافت و ارزش آن حدود ۷۵ دلار افت کرده و به قیمت یکهزار ۴۷۵ عقب نشینی کرده است.

وی با بیان اینکه قیمت اونس تحت تاثیر تحولات سیاسی و اقتصادی است، اضافه کرد: به نظر کارشناسان بعید است که قیمت اونس افت بیش از این داشته باشد.

امیدواری به رونق بازار طلا پس از ماه صفر

به گزارش ایرنا، رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر کشور درباره چشم انداز بازار طلا نیز گفت: با توجه به قرار داشتن در ماه صفر بازار طلا و سکه همچنان در رکود باقی خواهد ماند و انتظار می رود پس از پایان ماه صفر، رونقی موقت به بازار طلا بازگشته، اما پس از مدتی  وارد فصل زمستان می‌شود که در آن، بازار طلا دوباره به رکود می‌رود که تا عید نوروز ادامه خواهد یافت.

 

پایان خبر

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false