×

منوی اصلی

دسترسی سریع

true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۲۳ خرداد - ۱۴۰۰  
false
false

 رییس اداره حفاظت محیط زیست چالدران گفت: امسال نیز طبق سال‌های گذشته تالاب‌های این شهرستان میزبان بیش از ۵۰ گونه از پرندگان مهاجر است.

حجت آذریار اظهار داشت: در این فصل از سال تالاب‌های چالدران به دلیل داشتن غذای کافی و امنیت موجود برای طیور، پذیرای پرندگان مهاجر است.

وی با بیان اینکه تالاب‌های این شهرستان از آب مطمئن برخوردار هستند، افزود: بدین لحاظ در فصل مهاجرت ما شاهد حضور انواع پرندگان بی شماری از جمله غازها و اردک‌ها در آن هستیم.

رییس اداره حفاظت محیط زیست چالدران ادامه داد:  این شهرستان دارای ۶ تالاب بوده که تالاب‌های ” زاویه سفلی” ، “پیر احمد کندی” و ” ناور” جزء تالاب‌های دایمی است.

وی اضافه کرد: وجود پرنده ای بنام درنای معمولی در تالاب‌های این شهرستان باعث شده این مناطق با اهمیت باشد.

آذریار اظهار داشت: تالاب‌های حوزه شهرستان تنها تالاب‌هایی هستند که این پرنده در این تالاب اقدام به جوجه آوری می کند و هر ساله ما توانستیم این جوجه آوری را در تالاب‌های این شهرستان ثبت کنیم.

وی گفت: با توجه به قرار گیری تالابهای چالدران در نوار هفت کیلومتری مرزی و منطقه شکار ممنوع، ماموران یگان حفاظت محیط زیست چالدران این مناطق را همیشه پایش میدانی و از این گونه های میراث طبیعی حفاظت می کنند.

تالاب های چالدران بیش از یک هزار هکتار وسعت دارد که امسال با مشارکت جوامع محلی و دوستداران محیط زیست شاهد افزایش حجم آب در این تالاب ها هستیم.

چالدران از شهرهای شمالی استان آذربایجان غربی است.

منبع : ایرنا
پایان خبر

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false