×

منوی اصلی

دسترسی سریع

true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۸  
false
false

رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان با اشاره به گذشت اولیای دم از یک محکوم به قصاص با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف آن استان گفت: اعضای شورا به هیچ عنوان در پرونده‌های افراد شروری که یقین دارند آزادیشان تکرار شرارت در جامعه می‌شود برای صلح و سازش اقدام نمی‌کنند.

به گزارش تفسیر خبر به نقل از  روابط عمومی دادگستری کل استان گلستان، رئیس شورای حل اختلاف آن استان گفت : محکوم به قصاص، جوان ۲۴ ساله ایست که سال ۹۲  در یک نزاع دسته جمعی و یک لحظه عصبانیت ، مرگ  نوجوان ۱۷ ساله را رقم زد .

احمد جعفری افزود: حکم قصاص این جوان پیش از اجرا به شعبه دوم ویژه صلحی شورای حل اختلاف کمالان فرستاده شد و بالاخره پس از ۷ ماه  جلسه و دیدار با خانواده مقتول ، مادر داغدار به حرمت ایام محرم  از  حق قانونی و شرعی خود گذشت و این جوان را بخشید.

جعفری با اشاره به تلاش های شورای حل اختلاف برای سازش پرونده ها افزود: اعضای شورا به هیچ عنوان در پرونده‌های افراد شروری که یقین دارند آزادی او سبب تکرار شرارت این فرد در جامعه می‌شود برای صلح و سازش اقدام نمی‌کنند.

رئیس شورای حل اختلاف استان ، از اقدام انسان دوستانه خانواده آن مرحوم که با گذشت خود زندگی دوباره به قاتل نادم بخشیدند و فرهنگ بخشش و گذشت را گسترش دادند ، تقدیر کرد.

امسال این ششمین محکوم به قصاص است که در سال جاری با پادرمیانی اعضای شورای حل اختلاف بخشیده می شود.

پایان خبر

true
true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false